maj 05 2017

Ekologiczny ogród- jak go stworzyć?


Komentarze: 0

Założenie ekologicznego ogrodu jest dużo prostsze, niż się nam wszystkim wydaje, czasami, aby stworzyć ekologiczny ogród, nie potrzebujemy wiele. Zobaczcie sami jak założyć ekologiczny ogród.


Zakładając ekologiczny ogród, nie musimy wymieniać całej gleby na nową, przywiezienie żyźniejszej gleby jest niepotrzebne, a nawet może zadziałać w odwrotny sposób niż zakładaliśmy. Wymienienie nowej gleby na nową jest niewskazane nietylko przy ekologicznych ogrodach ale także przy zakładaniu każdego innego ogrodu. Przywożąc żyźniejszą glebę, bardzo często niszczymy wartościowy ekosystem, który został wytworzony przez rodzimą glebę. W każdym ogrodzie możemy znaleźć iglaki, jednak choć są one bardzo dekoracyjne, ich zasadzenie jest sporym błędem, ponieważ powodują one erozję gleby i zakwaszczenie. Trudno w ich towarzystwie wyhodować bujny ogród. Jak wiadomo, podlewanie roślin jest bardzo ważne, jednak podlewając je za często, marnujemy wodę, zwiększamy zapotrzebowanie roślin na wodę oraz narażamy je na wyczerpanie cennych wód podziemnych. W ekologicznym ogrodzie warto także do podlewania wykorzystać deszczówkę, do zbierania takiej deszczówki możemy wykorzystać specjalne pojemniki bądź stworzyć własne. Dobrą wiadomością dla leniwych ogrodników jest fakt, że w ekologicznych ogrodzie mogą rosnąć chwasty! Jednak nie muszą, szczególnie kiedy stawiamy na ekologiczny nawóz. Nawet w ekologicznym ogrodzie rośliny potrzebują nawożenia. Na szczęście mamy prosty przepis na ekologiczny nawóz, wystarczy, że założymy kompostownik! Założenie kompostownika nie jest niczym trudnym, zazwyczaj robiąc porządki w ogrodzie, zostajemy z gałązkami i liśćmi, z którymi nie wiemy co zrobić, teraz o tym problemie możemy zapomnieć.

Zakładając ekologiczny ogród, warto także pomyśleć o stworzeniu łąki kwietnej, będzie ona wyglądać naprawdę dobrze, a dodatkowo nie będzie wymagać od nas wiele pracy. Wiele roślin, które powstają bez naszej ingerencji w ogrodzie, powinny zostać na swoim miejscu tak np. pokrzywa nie dość, że jest pożywieniem dla motyli, to możemy z niej stworzyć napar, czy nawet zupę.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz